fbpx
6
טקסט: יוגה להריון

קורס הכשרת מורות ליוגה היריון כהכנה לידה שיקום לאחר-לידה

טקסט: דנה דברת לביא

מיועד למדריכות יוגה ופילאטיס מוסמכות ונשות מקצוע מתחום ההריון והלידה.

הקורס יקנה לך ידע נרחב המאפשר לפתוח קבוצות יוגה לנשים בהיריון, לשלבן בשיעורים קיימים, לקיים מפגשי הכנה ללידה וכן ולפתוח קבוצות של יוגה לאימהות ותינוקות.

דנה דברת לביא

מורה בכירה ליוגה מזה 25 שנה. ריכזה והנחתה את קורס הכשרת מורות ליוגה להריון במכון וינגייט כ 15 שנה.

מתמחה ביוגה לנשים בהיריון, ויוגה נשית. תלמידתן של ליאורה קסטנבאום, רחל זולברג ומירה ארצי פדן. 

בעלת הסטודיו הותיק “יוגה במרכז” ומלווה נשים בדרך היוגה במעגלי החיים השונים: היריון, הכנה ללידה, אחרי לידה, בעיות פריון, גיל המעבר ועוד.

הוראת יוגה בהיריון ולקראת הלידה ואחריה הוא תחום מרתק ומרגש אך יש בו גם אחריות רבה. לכן כמורות, מאמנות ונשות מקצוע אנו זקוקות להכשרה מעמיקה.

קורס זה יעניק ידע מקצועי ועשיר למורות ליוגה, פילאטיס, דולות, מדריכות הכנה ללידה ועוד המעוניינות להתמחות בהוראת יוגה לנשים במהלך ההיריון, הכנה ללידה באמצעות הכלים של היוגה ושיקום לאחר לידה.

תנוחות יחודיות, תנועה מדוייקת המתאימה לאישה ההרה, נשימה נכונה והרפייה הם הכלים בעזרתם נעזור לאישה ההרה להתמודד עם תופעות נפוצות בהיריון כמו: כאבי גב ואגן, בחילות, צרבות, דליות, בצקות, עייפות, נדודי שינה ועוד – בדרך ללידה בריאה וקלה כמה שניתן.

בתום הקורס יתאפשר לכן לפתוח קבוצות ייעודיות לנשים בהיריון, לשלבן בשיעורים קיימים, לקיים מפגשי הכנה ללידה ולפתוח קבוצות של יוגה לאימהות ותינוקות.

ענת יניב
ענת יניב
מורה ליוגה נשית ויוגה לילדים
קרא עוד
קורס נפלא !!! אני ממליצה לכל מורה ליוגה שמלמדת נשים בהריון לעבור את ההכשרה של דנה. הקורס מעניק ידע מאורגן ומקיף ודנה מורה נהדרת, מתודית, סופר מקצועית ומעבירה את הידע בנעימות ובגובה העיניים. ממליצה בכל ה❤️
אסטהא סלע
אסטהא סלע
מורה ליוגה נשית, הריון ודולה
קרא עוד
דנה סופר מקצועית, סבלנית, רגישה ונעימה. מעבירה את החומר בצורה נגישה וברורה. מערכי התרגול מגוונים, מעשירים ומעצימים וההרצאות מרתקות, מעמיקות ומאד חשובות! אני במקצועי גם מורה ליוגה נשית וגם דולה ואני מרגישה שהקורס העשיר לי מאד את ארגז הכלים המקצועי שלי בליווי נשים הרות וגם שם דגש על הכנה ללידה ועל דגשים לחיזוק לאחר הלידה. ,תודה 🙏🏼
אבישג עקרון
אבישג עקרון
מורה ליוגה נשית
קרא עוד
קורס חשוב , עשיר בתכנים , מפורט מאד ומועבר באופן מקצועי ודידקטי ע"י דנה המופלאה. בנוסף, מתארחות מרצות מעולות שמאד מעשירות את הידע. ועוד, למדתי המון כיצד נכון לתרגל בהריון עם הגוף המשתנה חודש בחודשו ולהקל על על מגוון התסמינים המתלווים לתקופת ההריון.
איילה פינקלשטיין
איילה פינקלשטיין
מורה ליוגה ותומכת לידה
קרא עוד
היה מרתק ומופלא. הובלת אותי במסע לתוך עצמי, להיכרות עמוקה בין איילה הנערה לאיילה שהופכת אישה. בחכמתך ובסבלנותך האין סופית לימדת אותי בזמן קצר אבל בצורה הדרגתית ומאוד ברורה את ההבנה העמוקה הזו של להיות אישה. שימשת דוגמא נהדרת ולימדת אותי על צניעות ונדיבות, קבלה ושחרור. פתחת את עייני. אני מוקירה לך תודה אין סופית על הנתינה שלך, על שחלקת איתנו את תבונתך ועל שאפשרת לי להכיל.
מיכל אבני
מיכל אבני
מדריכת הנקה ודולה
קרא עוד
דנה מורה נדירה. נקודה. מלאת ידע, סקרנות ונתינה. היתה לי הזכות ללמוד אצלה ולעולם אנצור את החוויה המעשירה של קורס ההכשרה. הקורס מספק נקודת מבט רחבה מאוד והקנה לי כלים מדהימים שאני מתמידה להשתמש מהם עד היום, בכל יום. תודה דנה
הקודם
הבא

נושאי הקורס:

היריון

הפיזיולוגיה של ההיריון והשינויים הגופניים והרגשיים המתרחשים בגוף האישה ההרה. בעיות נפוצות בהיריון ותנוחות יוגה להקלה ומניעה של בעיות אלו. התייחסות למצבים מיוחדים בהיריון: סימפזיוליזיס, מנח עכוז, היריון תאומים, שליית פתח ועוד.

לידה

הפיזיולוגיה של הלידה ושלבי הלידה השונים. הכנת הגוף והנפש ללידה דרך הכלים של היוגה. תנוחות, תנועתיות, נשימה וקול להפחתת הכאב בזמן צירים ולהתקדמות מהלך הלידה. שימוש במגע, עיסויים ואביזרים במהלך הלידה. התערבויות בלידה, אפידורל, משככי כאבים נוספים וניתוח קיסרי.

לאחר לידה

היולדת והתינוק לאחר הלידה מבחינה גופנית ורגשית. ההתמודדות הרגשית של האישה – שינויים במצב הרוח, דכדוך ודכאון לאחר לידה. יוגה לאחר הלידה, שיקום הגוף ורצפת האגן, שיקום היפרדות ביטנית ויוגה עם התינוקות.

תנוחות (אסאנה)

לימוד תנוחות יוגה המתאימות לתקופת ההיריון, כהכנה ללידה, למהלך הלידה ולשיקום לאחר הלידה. לימוד עקרונות, דגשים, ווריאציות המתאימות לשלבים השונים בהיריון ולבעיות נפוצות.

כל מפגש יפתח בשעה וחצי של אימון מעשי

נשימה

לימוד טכניקות נשימה שונות המתאימות למהלך ההיריון, לזמן הצירים וללידה עצמה. נשימה היא כלי יעיל להפחתת כאב בזמן צירים ועוזרת לקדם את תהליך הלידה הפיזיולוגית.

שרירי רצפת האגן

לימוד מעמיק של אנטומיה, פיזיולוגיה ופתולוגיה של רצפת האגן הנשית. נלמד כיצד ניתן לחזק את קרקעית האגן בהיריון, להכין אותה ללידה ולשקם אותה לאחר הלידה. נעמיק את החיבור בין תנועה, נשימה ושרירי קרקעית האגן כשרירים מייצבים.

מרצות אורחות

במהלך הקורס נפגוש שלוש נשות מקצוע מעולות בתחומן

רונית בן אליהו

פיזיותרפיסטית רצפת אגן, מדריכת הכנה ללידה

מיכל גרוס

עובדת סוציאלית ומלווה נשים לאחר לידה

ליאת ארנון

מיילדת מוסמכת בבית החולים איכילוב

פרטי הקורס

מחזור נוב’24

היקף הקורס – 78 שעות אקדמיות  ב- 13 מפגשים

שעות –  9:00 – 14:30 

קהל היעד: מדריכות מוסמכות ליוגה מכל השיטות והזרמים, מדריכות פעילות גופנית (פילטיס, כושר, מחול ועוד) ונשות מקצוע מתחום ההיריון והלידה (דולות, מיילדות, מדריכות הכנה ללידה).

מיקום – הקורס יתקיים ב”יוגה במרכז” – סטודיו מרווח ויפיפה בגבעת עדה (7 דק’ מרכבת בנימינה)

  • כל השיעורים יוקלטו ויעלו לאתר הקורס
  • מצגות ותרגולים כתובים
  • גישה לאתר הקורס לחצי שנה
  • תרגול יוגה נשית ללא עלות לתקופת הקורס

עלות הקורס

עכשיו במחיר מיוחד בהרשמה מוקדמת
3900
3490
  • מס' המקומות מוגבל. הבטיחי את מקומך

הייעצי עימי בכל שאלה

“יוגה במרכז 2003” הקורס יתקיים בסטודיו יפהפה ומרווח בגבעת עדה (5 דק’ מרכבת בנימינה)

דוגמא לתרגול

התנסות בתרגול יוגה קצר לנשים בהריון עם דנה

תפריט נגישות